سبد خرید شما خالی است

آخرین پست ما در اینستاگرام

a

راهنمای خرید آنتی ویروس

a

FinTech به چه معناست؟

نویسنده:

نوشته شده در: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | به روزرسانی در: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

FinTech به چه معناست؟

رویکرد اول امنیت سایبری برای مشاغل با استفاده از راهکارهای جدید FinTech

 

فناوری مالی یا FinTech ، بخشی است که با گسترش و دسترسی بیشتر فناوری ها ، به طور فزاینده ای برای مشاغل در سراسر جهان مهم می شود. طیف گسترده ای از انواع مختلف فن آوری در FinTech وجود دارد ، از بانک های دیجیتال و سیستم عامل های پرداخت گرفته تا InsurTech و RegTech و بلاکچین و رمز ارزها ، اما نکته اصلی اینجاست که هدف اصلی FinTech این است که به شرکت ها کمک کند تا با استفاده از فناوری روز ، عملیات مالی خود را بهتر مدیریت کنند .

طبق تحقیقات ESET ، که نگرش 1200 مدیر ارشد در سراسر جهان را بررسی کرده است ، بیش از دو سوم (68٪) از رهبران ارشد تجارت انتظار دارند که سرمایه گذاری شرکت آنها در FinTech در سالهای 2021-2022 تا حدودی افزایش یابد. با این حال، مثل هر فناوری جدیدی، FinTech خطراتی را برای مشاغل ایجاد می کند که قبلا مجبور نبودند با آنها مقابله کنند.

هر ساله حملات سایبری مکرر و نقض داده ها را پیچیده تر می کنند. این تهدیدی برای هر صنعت به وجود می آورد ، اما شرکت های خدمات مالی و کسانی که از FinTech استفاده می کنند به ویژه برای مجرمان اینترنتی اهداف جالبی هستند ، زیرا آنها با معاملات پولی سرو کار دارند و همچنین داده های حساس شخصی و مالی را مدیریت می کنند.

انتقال خدمات مالی به صورت آنلاین به این معنی است که میزان پول را در معرض حمله احتمالی سایبری افزایش می دهد ، و این به معنای ضرر مالی بیش از پیش خواهد بود. بنابراین ، بدیهی است که مشاغل باید هنگام استفاده از راه حل های جدید FinTech، اول رویکرد امنیت سایبری را در پیش گیرند. حالا ، این از نظر عملی واقعاً به چه معناست؟

قدم اول این است که مطمئن شوید که تجارت شما با یک راه حل جامع امنیت سایبری محافظت می شود. سرمایه گذاری در FinTech خوب است ، اما اگر این سرمایه گذاری منجر به نادیده گرفتن امنیت شود ، این امر باعث می شود در صورت حمله سایبری به مشاغل، هزینه های قابل توجهی را باید پرداخت کنند.

داده های ابری باید توسط سیستم  امنیتی و رمزگذاری قوی محافظت شوند و سیستم های ایمیل ایمن باشند تا خطر بدافزار و حملات فیشینگ را کاهش دهند. امنیت شبکه نیز برای جلوگیری از حملات هدفمند و بدون پرونده بسیار حیاتی است.

در حالی که سرمایه گذاری در امنیت جامع بسیار مهم است ، این فقط اولین قدم برای اجرای رویکرد امنیت سایبری است. اطمینان از اینکه در تمام سطوح شرکت ، افراد به این طرز تفکر برسند، بسیار حیاتی است. امنیت سایبری نمی تواند یک ابتکار عمل از بالا به پایین باشد ، زیرا هر کارمند ، فردی که رفتار مسئولیت پذیر نداشته باشد ، خطری برای شرکت به وجود می آورد.

همه افراد درگیر باید روی این روش دخیل باشد ، به این معنی که اولین نگرش امنیت سایبری باید در فرهنگ یک شرکت ایجاد شود. آموزش مداوم قسمت عمده ای از این امر است ، زیرا بدون درک اهمیت بهداشت سایبری ، عواقب نادیده گرفتن این پروتکل ها و راه های کاهش خطر ، بعید است که این رویکرد تاثیر گذار باشد. آموزش مقابله و پیشگیری از حملات فیشینگ ، امنیت رمز عبور ، مدیریت دسترسی و اهمیت بروزرسانی سیستم ها بسیار مهم است.

 

منبع

نظرات کاربران

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید یا ثبت نام کنید.
هیچ پیامی برای نمایش وجود ندارد.
تخفیف ۵۰٪ محصولات بیت دینفدر
خرید محصولات سازمانی کسپرسکی
ضدباجگیر پادویش